Laurel Highlands - εξέταση
Laurel Highlands
  • 1. Ποιο είναι το υψηλότερο σημείο στα Laurel Highlands;
A) Ohiopyle
B) Επτά πηγές
C) Όρος Davis
D) Laurel Hill
  • 2. Ποιος είναι ο κύριος ποταμός που διαρρέει τα Laurel Highlands;
A) Ποταμός Monongahela
B) Ποταμός Youghiogheny
C) Ποταμός Οχάιο
D) Ποταμός Susquehanna
  • 3. Ποιος ιστορικός τόπος είναι γνωστός για την αρχιτεκτονική του Frank Lloyd Wright;
A) Fallingwater
B) Kentuck Knob
C) Taliesin
D) Μουσείο Guggenheim
  • 4. Ποια είναι μια διάσημη γραφική διαδρομή στα Laurel Highlands;
A) Ο γραφικός δρόμος Laurel Highlands
B) Διαδρομή 66
C) Blue Ridge Parkway
D) Οδός Pacific Coast Highway
  • 5. Ποια δραστηριότητα είναι δημοφιλής στα Laurel Highlands το χειμώνα;
A) Ορειβασία
B) Ορεινή ποδηλασία
C) Σκι
D) Σέρφινγκ
  • 6. Ποιο ζώο συναντάται συνήθως στα Laurel Highlands;
A) Ελάφια με λευκή ουρά
B) Ελάφι
C) Αρκούδα Γκρίζλι
D) Bison
  • 7. Ποιο μονοπάτι είναι δημοφιλές για πεζοπορία στα Laurel Highlands;
A) Continental Divide Trail
B) Μονοπάτι Pacific Crest Trail
C) Το μονοπάτι πεζοπορίας Laurel Highlands
D) Μονοπάτι των Απαλαχίων
  • 8. Τι είδους κλίμα επικρατεί στα Laurel Highlands;
A) Κλίμα ερήμου
B) Τροπικό κλίμα
C) Υγρό ηπειρωτικό κλίμα
D) Ωκεάνιο κλίμα
  • 9. Σε ποια πολιτεία βρίσκεται κυρίως το Laurel Highlands;
A) Δυτική Βιρτζίνια
B) Βιρτζίνια
C) Πενσυλβάνια
D) Οχάιο
Δημιουργήθηκε με That Quiz — Όταν μια δοκιμασία εξάσκησης μαθηματικών είναι πάντα ένα κλικ μακριά.