Basse Casamance Milli Parkı
  • 1. Basse Casamance Milli Parkı hangi ülkede bulunmaktadır?
A) Nijerya
B) Mali
C) Gana
D) Senegal
  • 2. Basse Casamance Milli Parkı hangi yılda kurulmuştur?
A) 2005
B) 1999
C) 1985
D) 1970
  • 3. Basse Casamance Milli Parkı'nın alanı kaç hektardır?
A) 3000 hektar
B) 10000 hektar
C) 7500 hektar
D) 5000 hektar
  • 4. Aşağıdakilerden hangisi Basse Casamance Milli Parkı'nın başlıca doğal yaşam alanlarından biridir?
A) Mercan resifleri
B) Tundra
C) Gine ormanları
D) Çöl
  • 5. Parkta kaç tane kuş türü bulunmaktadır?
A) 250
B) 300
C) 150
D) 200
  • 6. Aşağıdaki memlilerden hangisi, Basse Casamance Milli Parkı'nda yaşadığı belirtilmemiştir?
A) Afrika leoparı
B) Afrika orman bufalosu
C) Afrika fili
D) Campbell maymunu
  • 7. Cap Skirring Havaalanı ile Basse Casamance Milli Parkı arasındaki mesafe nedir?
A) 10 kilometre
B) 30 kilometre
C) 20 kilometre
D) 50 kilometre
  • 8. Basse Casamance Milli Parkı, neden birkaç yıldır ziyaretçilere kapalı tutuluyor?
A) Ormanların tahrip edilmesiyle ilgili endişeler nedeniyle
B) Sel felaketleri nedeniyle
C) Bir salgın nedeniyle
D) Casamance bölgesindeki çatışmalar ve olası mayınlar nedeniyle
  • 9. Basse Casamance Milli Parkı'nda hangi tür ormanlar bulunur?
A) Yağmur ormanları
B) Kuzey ormanları
C) Savana ormanları
D) Ilıman iklim ormanları
  • 10. Basse Casamance Milli Parkı'nın yaklaşık alanı kaç hektardır?
A) 8000 hektar
B) 15000 hektar
C) 12000 hektar
D) 10000 hektar
  • 11. Bu parkta hangi primat türleri bulunabilir?
A) Şempanze
B) Orangutan
C) Campbell maymunu
D) Goril
  • 12. Basse Casamance Milli Parkı'nda kaç tane memeli tür bulunmaktadır?
A) Kırk
B) Elli
C) Otuz
D) Altmış
  • 13. Parkta bulunan bir maymun türünün adı nedir?
A) Prens Demidoff'un maymunu
B) Afrika cüce faresi
C) Güney ağaç sıçanı
D) Altın renkli yeraltı sincabı
  • 14. Basse Casamance Milli Parkı'nda kuşlarla ilgili hangi özellik dikkat çekicidir?
A) 300 kuş türü
B) 200 kuş türü
C) 50 kuş türü
D) 100 kuş türü
  • 15. Parkın erişilebilirliği hangi tür çatışmalardan etkilenmiştir?
A) Casamance bölgesindeki çatışma
B) Niger Delta bölgesindeki isyan
C) Etiyopya-Eritreya Savaşı
D) Sierra Leone iç savaşı
  • 16. Bu hayvanlardan hangisi, parkta bulunan bir etoburdur?
A) Batı kırmızı kolobus maymunu
B) Afrika leoparı
C) Campbell maymunu
D) Prens Demidoff maymunu
  • 17. Parkın kapalı olmasının başlıca nedenleri nelerdir?
A) Turistlerin aşırı yoğunluğu
B) Şiddetli hava koşulları
C) Yasa dışı avlanma
D) Kara mayınları ile bulaşma riski
Examen creado con That Quiz — el sitio para crear exámenes de matemáticas.