Santa Ana folyó
Santa Ana folyó
  • 1. Hol található a Santa Ana folyó?
A) Középnyugat
B) Északnyugati Egyesült Államok
C) Keleti Egyesült Államok
D) Dél-Kalifornia
  • 2. Melyik hegységben ered a Santa Ana folyó?
A) San Bernardino hegység
B) Cascades
C) Sierra Nevada
D) Sziklás-hegység
  • 3. Az alábbi városok közül melyiken folyik keresztül a Santa Ana folyó?
A) Denver
B) Riverside
C) Houston
D) Seattle
  • 4. Mi a neve annak a parknak, amelyet a Santa Ana folyó mentén létesítettek szabadidős tevékenységekre?
A) Santa Ana River Trail
B) Yellowstone Nemzeti Park
C) Yosemite Nemzeti Park
D) Grand Canyon Nemzeti Park
  • 5. Milyen vadon élő állatok találhatók a Santa Ana folyó mentén?
A) Elefántok
B) Jegesmedvék
C) Madarak, halak és hüllők
D) Kenguruk
  • 6. Mi az elsődleges gazdasági tevékenység, amelyet a Santa Ana folyó vízgyűjtője támogat?
A) Gyártás
B) Bányászat
C) Turizmus
D) Mezőgazdaság
  • 7. Mi a neve a Santa Ana folyón található gátnak?
A) Shasta gát
B) Hoover-gát
C) Prado gát
D) Grand Coulee gát
  • 8. A Santa Ana folyó végül melyik víztestbe torkollik?
A) Nagy Sós-tó
B) Mexikói-öböl
C) Atlanti-óceán
D) Csendes-óceán
Létrehozva That Quiz — a matematika teszt generáló webhely más tantárgyi forrásokkal.