Woodrow Wilson - Vizsga
Woodrow Wilson
  • 1. Mikor született Woodrow Wilson?
A) 1842
B) 1872
C) 1865
D) 1856
  • 2. Melyik egyetem elnöke volt Woodrow Wilson?
A) Harvard Egyetem
B) Stanford Egyetem
C) Yale Egyetem
D) Princeton Egyetem
  • 3. Woodrow Wilson melyik nemzetközi szervezetben betöltött szerepéért kapta a Nobel-békedíjat?
A) Egyesült Nemzetek Szervezete
B) Népszövetség
C) NATO
D) Európai Unió
  • 4. Mi volt a neve annak a törvényhozási programnak, amelyet Woodrow Wilson elnöksége idején támogatott?
A) Nagy Társadalom
B) Square Deal
C) Fair Deal
D) Új szabadság
  • 5. Hogy hívták Woodrow Wilson feleségét?
A) Edith Wilson
B) Mary Wilson
C) Eleanor Wilson
D) Alice Wilson
  • 6. Melyik világháborúban szolgált Woodrow Wilson elnökként?
A) Spanyol-amerikai háború
B) Vietnámi háború
C) I. világháború
D) II. világháború
  • 7. Woodrow Wilson diplomamunkája elsősorban milyen témakörben végzett?
A) Politológia
B) Szociológia
C) Történelem
D) Közgazdaságtan
  • 8. Melyik, Woodrow Wilson és a szövetséges hatalmak által aláírt szerződés vetett véget az I. világháborúnak?
A) Versailles-i szerződés
B) A sevres-i békeszerződés
C) Trianoni szerződés
D) A breszt-litovszki szerződés
  • 9. Woodrow Wilson melyik amerikai állam kormányzója volt, mielőtt elnök lett?
A) Texas
B) Ohio
C) Virginia
D) New Jersey
  • 10. Woodrow Wilson elnöksége idején ratifikálták az amerikai alkotmány melyik módosítását, amely a nőknek szavazati jogot adott?
A) 15. módosítás
B) 19. módosítás
C) 14. módosítás
D) 18. módosítás
  • 11. Woodrow Wilson internacionalista külpolitikája milyen doktrína néven vált ismertté?
A) Roosevelt-korollárium
B) Monroe-doktrína
C) Wilsonianizmus
D) Truman-doktrína
  • 12. Woodrow Wilson mely években volt az Egyesült Államok elnöke?
A) 1901-1909
B) 1945-1953
C) 1913-1921
D) 1929-1933
Létrehozva That Quiz — a matematika teszt generáló webhely más tantárgyi forrásokkal.