II. Erzsébet
II
  • 1. Mi II. Erzsébet királynő teljes neve?
A) Elizabeth Alexandra Mary Windsor
B) Elizabeth Charlotte Adelaide
C) Elizabeth Grace Margaret
D) Elizabeth Diana Victoria
  • 2. Melyik évben született II. Erzsébet királynő?
A) 1956
B) 1946
C) 1926
D) 1936
  • 3. Mi II. Erzsébet királynő címe a Nemzetközösségen belül?
A) Ausztrália királynője
B) Az anglikán egyház legfőbb kormányzója
C) Kanada királynője
D) A Nemzetközösség vezetője
  • 4. Melyik évben lett királynő II. Erzsébet királynő?
A) 1960
B) 1952
C) 1937
D) 1945
  • 5. Ki volt II. Erzsébet királynő férje?
A) Harry herceg
B) Károly herceg
C) Vilmos herceg
D) Fülöp herceg
  • 6. Mi II. Erzsébet királynő hivatalos londoni rezidenciája?
A) Buckingham-palota
B) Windsor kastély
C) Balmoral kastély
D) Kensington-palota
  • 7. Hogy hívják II. Erzsébet királynő legidősebb fiát?
A) András herceg
B) Edward herceg
C) Károly herceg
D) Vilmos herceg
  • 8. 2015-ben II. Erzsébet királynő lett a leghosszabb ideig uralkodó brit uralkodó, megelőzve ezzel melyik korábbi uralkodót?
A) Viktória királynő
B) VIII. Edward király
C) VIII. Henrik király
D) III. György király
  • 9. Mi a neve II. Erzsébet királynő egyetlen lányának?
A) Eugenie hercegnő
B) Anna hercegnő
C) Charlotte hercegnő
D) Beatrice hercegnő
  • 10. Melyik volt II. Erzsébet királynő hivatalos koronázási dátuma?
A) 1952. május 12.
B) július 1, 1960
C) 1955. április 9.
D) 1953. június 2.
  • 11. Melyik szigeten található II. Erzsébet királynő hivatalos rezidenciája, a Balmoral-kastély?
A) Man-sziget
B) Skócia
C) Észak-Írország
D) Wales
  • 12. Hogy hívják II. Erzsébet királynő 2002-ben elhunyt nővérét?
A) Louise hercegnő
B) Alice hercegnő
C) Margit hercegnő
D) Mária hercegnő
  • 13. Melyik II. Erzsébet királynő kedvenc kutyafajtája?
A) Labradorok
B) Poodles
C) Német juhászkutyák
D) Corgik
  • 14. Melyik évben ünnepelte II. Erzsébet királynő a gyémántjubileumát, amely 60 éves trónviszonyát jelentette?
A) 2002
B) 2032
C) 2022
D) 2012
  • 15. Mi a címe a Netflix sorozatának, amely II. Erzsébet királynő uralkodásán alapul?
A) Victoria
B) Uralkodás
C) A királyiak
D) A korona
  • 16. Mi a neve annak a jótékonysági szervezetnek, amelyet II. Erzsébet királynő alapított az önkéntes szolgálat támogatására és megünneplésére?
A) Monarch's Charity Alapítvány
B) Queen's Trust
C) Királyi Önkéntes Szolgálat
D) A királynő önkéntes szolgálatért járó díja
  • 17. Hol töltötte nászútját II Erzsébet királynő és Fülöp herceg?
A) Broadlands
B) Sandringham House
C) Windsor kastély
D) Balmoral kastély
  • 18. Hogy hívják II. Erzsébet királynő hivatalos születésnapi ünnepségét?
A) Királyi gála
B) Monarch felvonulás
C) Korona jubileum
D) Színpompás szalagkíséret
  • 19. 1977-ben II. Erzsébet királynő uralkodásának melyik fontos mérföldkövét ünnepelte?
A) Ezüst jubileum
B) Rubin jubileum
C) Platina jubileum
D) Aranyjubileum
  • 20. Mi II. Erzsébet királynő hivatalos jelmondata?
A) Honni soit qui mal y pense
B) Dieu et mon droit
C) Fidei defensor
D) Semper Eadem
  • 21. Az alábbiak közül melyik az a becenév, amelyről II. Erzsébetet általában ismerik?
A) Bethy
B) Lilibet
C) Lizzy
D) Elle
Létrehozva That Quiz — ahol a tesztkészítés és a tesztelés egyszerűvé válik a matematika és más tantárgyak számára.