Led Zeppelin
Led Zeppelin
  • 1. Melyik évben alakult a Led Zeppelin?
A) 1965
B) 1972
C) 1968
D) 1970
  • 2. Ki volt a Led Zeppelin énekese?
A) John Paul Jones
B) Robert Plant
C) Jimmy Page
D) John Bonham
  • 3. Melyik dal nyitja a Led Zeppelin "Led Zeppelin IV" című albumát?
A) Fekete Kutya
B) Amikor a gát átszakad
C) Rock and Roll
D) Lépcső a mennyországba
  • 4. Milyen becenévvel illetik a Led Zeppelin magánrepülőgépét?
A) A szitakötő
B) A Főnix
C) A csillaghajó
D) A sas
  • 5. Melyik Led Zeppelin albumon található a híres "Kashmir" című szám?
A) Led Zeppelin IV
B) A Szent Házak
C) Fizikai graffiti
D) Jelenlét
  • 6. Melyik New York-i helyszín adott otthont 1973-ban a Led Zeppelin híres három éjszakás koncertjének?
A) Radio City Music Hall
B) Madison Square Garden
C) The Fillmore East
D) A Beacon Színház
  • 7. A Led Zeppelin melyik dala a "Gyűrűk Ura" című Tolkein-regényről íródott?
A) Misty Mountain Hop
B) No Quarter
C) Ramble On
D) A hegyeken túl és messze
  • 8. A Led Zeppelin melyik tagja volt híres arról, hogy hegedűvonóval gitározott?
A) Robert Plant
B) John Bonham
C) Jimmy Page
D) John Paul Jones
  • 9. Hogy hívják a Led Zeppelin menedzserét, aki nagyban hozzájárult a sikerükhöz?
A) Brian Jones
B) George Martin
C) Peter Grant
D) Mick Jagger
  • 10. Mi a neve a Led Zeppelin ikonikus, 1968-ban alapított lemezkiadójának?
A) Atlantic Records
B) Island Records
C) Swan Song Records
D) Capitol Records
Létrehozva That Quiz — matematika tesztoldal minden évfolyam diákjainak.