Alexander Graham Bell - Vizsga
Alexander Graham Bell
  • 1. Melyik évben született Alexander Graham Bell?
A) 1923
B) 1876
C) 1847
D) 1901
  • 2. Mi az, aminek feltalálásáról Alexander Graham Bell a legismertebb?
A) Autó
B) Telefon
C) Televízió
D) Villanykörte
  • 3. Hol született Alexander Graham Bell?
A) Egyesült Államok
B) Németország
C) Anglia
D) Skócia
  • 4. Mi volt Alexander Graham Bell foglalkozása?
A) Feltaláló
B) Sportoló
C) Zenész
D) Festő
  • 5. Melyik híres feltaláló volt Alexander Graham Bell közeli barátja?
A) Thomas Edison
B) Marie Curie
C) Nikola Tesla
D) Albert Einstein
  • 6. Mi volt az első mondat, amit a telefonban mondtak?
A) Beszéljünk később.
B) Helló, hogy vagy?
C) Mr. Watson, jöjjön ide, látni akarom.
D) Hallasz engem?
  • 7. Milyen rendszert fejlesztett ki Alexander Graham Bell a siketek beszédének tanítására?
A) Morse kód
B) Braille-írás
C) Jelnyelv
D) Látható beszéd
  • 8. Hogy hívták Bell édesapját, aki beszédtanár és a helyes beszédről szóló tankönyvek szerzője volt?
A) Alexander Melville Bell
B) Leonardo da Vinci
C) Isaac Newton
D) Charles Darwin
  • 9. Mi volt a neve annak a laboratóriumnak, amely később a Bell Telephone Company központja lett?
A) Einstein Laboratórium
B) Edison laboratórium
C) Tesla Laboratórium
D) Volta laboratórium
  • 10. Mi inspirálta Alexander Graham Bell érdeklődését az akusztika és a hallásjavító eszközök iránt?
A) Édesanyja fokozatosan kialakuló halláscsökkenése.
B) Testvére tüdővészben való halála.
C) Egy gyermekkori baleset.
D) Édesapja munkássága a helyes kiejtés terén.
  • 11. Hogyan hívták Bell legjobb barátját, aki segített neki a korai találmányaival?
A) Alexander Melville Bell
B) Ben Herdman
C) Melville James Bell
D) Edward Charles Bell
  • 12. Alexander Graham Bell édesapja mit publikált, ami széles körben ismertté vált?
A) Visible Speech
B) A süketnémák oktatásának kézikönyve
C) The Standard Elocutionist
D) Bevezetés az akusztikába
  • 13. Mi volt Alexander Graham Bell középneve?
A) James
B) Graham
C) Edward
D) Melville
  • 14. Melyik volt Bell álneve, amikor a National Geographic számára írt?
A) A. G. Bellman
B) L. H. Graham
C) H. A. Largelamb
D) G. A. Bell
  • 15. Hogyan nevezte Alexander Graham Bell azokat a saját készítésű eszközöket, amelyeket 12 éves korában készített?
A) Egy távíró készülék
B) Egy fonográf
C) Egy egyszerű, magtalanító gép
D) Egy korai telefon prototípusa
  • 16. Mi volt Bell édesapja foglalkozása?
A) Fonetikus
B) Mérnök
C) Zeneoktató
D) Orvos
  • 17. Milyen területeken volt Alexander Graham Bell kiemelkedő, annak ellenére, hogy formális képzést nem kapott?
A) A zongora
B) A festészet
C) Az éneklés
D) A hegedű
  • 18. Hány példányban jelent meg a The Standard Elocutionist című könyv brit kiadása?
A) 100
B) 250 000
C) 500
D) 168
  • 19. Miért hagyta el Alexander Graham Bell az Upper Canada College-t 15 éves korában?
A) Mert a Londoni Egyetem College-en szeretett volna tanulni.
B) Mindössze az első négy évfolyamot fejezte be, és gyakori hiányzásai és alacsony átlagai voltak.
C) Hogy elutazhasson Londonba nagypapájával.
D) Egy családi válság miatt.
  • 20. Ki fejlesztette azt az automatát, amely 1863-ban lenyűgözte Alexander Graham Bellt?
A) Hermann von Helmholtz
B) Baron Wolfgang von Kempelen
C) Sir Charles Wheatstone
D) Alexander Ellis
  • 21. Mit építettek Alexander Graham Bell és testvére von Kempelen könyvének fordítása után?
A) Egy saját automata fejet.
B) Egy beszélő kutya.
C) Egy artikulációs gép.
D) Egy olyan mechanikus ember, amely képes járni.
  • 22. Melyik állattal kísérletezett Bell hangok előállításához?
A) Egy macska
B) A család Skye Terrierje, Trouve.
C) Egy papagáj
D) Egy ló
  • 23. Milyen pozíciót töltött be Bell 16 éves korában?
A) Hallgató volt az Edinburgh-i Egyetemen.
B) Biológiai kutatásokkal foglalkozott.
C) „Tanuló-tanár” volt a beszéd és a zene terén a Weston House Academy-ben.
D) Apja asszisztense volt.
  • 24. Miért volt Bell csalódott Helmholtz munkáit olvasva?
A) Rájött, hogy Helmholtz már korábban elvégezte azokat a forradalmi kutatásokat.
B) Hibákat talált saját kutatásában.
C) Észrevette, hogy németül kell tanulnia.
D) Helmholtz kritikát fogalmazott meg kísérleteivel kapcsolatban.
  • 25. Milyen területek feltárásához vezetett Bell korai hanggal kapcsolatos kísérletei?
A) További automaták megépítése.
B) Az állatok viselkedésének tanulmányozása.
C) Zenei hangszerek fejlesztése.
D) A hang továbbításának vizsgálata hangvillák segítségével.
  • 26. Hová költözött Alexander Graham Bell családjával Edward halála után?
A) Franciaország
B) Kanada
C) Skócia
D) Egyesült Államok
  • 27. Mit létesített Bell a Tutelo Heights-ben található, átalakított lovasólban?
A) Egy iroda
B) Egy iskola
C) Egy műhely
D) Egy laboratórium
  • 28. Melyik nyelvet tanulta Bell a Six Nations Reserve területén?
A) Mohawk
B) Inuktitut
C) Cree
D) Ojibwe
  • 29. Milyen címet adományozott Bell a mohave nyelvvel kapcsolatos munkájáért?
A) Kulturális nagykövet
B) Nyelvszakértő
C) Főnyelvész
D) Tiszteletbeli fő
  • 30. Hol tanított Alexander Melville Bell Kanada területén, miután oda költözött?
A) Montréal
B) Toronto
C) Ottawa
D) Vancouver
  • 31. Hol szállt meg a Bells család, amikor Kanadába érkezett, mielőtt megvették volna a farmjukat?
A) Ottawa, Ontario
B) Paris, Ontario
C) Montréal, Québec
D) Toronto, Ontario
  • 32. Milyen eszközt módosított Bell azzal, hogy zenét elektromosan nagy távolságra továbbíthasson?
A) Egy gitár
B) Egy hegedű
C) Egy harmonika
D) Egy zongora
  • 33. Ki hívta meg Alexander Graham Bell édesapját, hogy bemutassa a látható beszédrendszert?
A) Helen Keller
B) Sarah Fuller
C) Gardiner Greene Hubbard
D) Alexander Graham Bell
  • 34. Melyik iskolában dolgozott Sarah Fuller, amikor meghívta Bell úr édesapját?
A) Clarke Süketnéma Iskola
B) Amerikai Süketnéma Intézet
C) Boston-i Süketnéma Iskola
D) Horace Mann Süketnéma Iskola
  • 35. Hová utazott Alexander Graham Bell 1871 áprilisában?
A) Hartford, Connecticut
B) London
C) Boston
D) Brantford
  • 36. Hány diák volt Bell úr első osztályában az iskolájában?
A) 30
B) 100
C) 50
D) 15
  • 37. Ki volt Alexander Graham Bell egyik tanítványa, aki később híressé vált?
A) Sarah Fuller
B) Alexander Graham Bell Jr.
C) Gardiner Greene Hubbard
D) Helen Keller
  • 38. Mennyi pénzt adományozott Bell az AAPTSD-nek?
A) 50 000 dollár
B) 100 000 dollár
C) 25 000 dollár
D) 10 000 dollár
  • 39. Melyik évben lett Alexander Graham Bell professzor a bostoni egyetem szónoki tanszékén?
A) 1880
B) 1872
C) 1865
D) 1875
  • 40. Milyen különleges eszközt készíttetett Bell, hogy biztonságban tárolhassa jegyzeteit és berendezéseit?
A) Egy speciálisan készült asztal zárható fedéllel.
B) Egy titkos kód a jegyzeteihez.
C) Egy rejtett pincei laboratórium.
D) Egy titkosítással védett napló.
  • 41. Milyen egészségügyi problémákkal küzdött Bell a késő esti kísérletei miatt?
A) Hányinger és szédülés
B) Súlyos fejfájás
C) Alvászavar
D) Láz
  • 42. Melyik évszakban tért vissza Bell Bostonba 1873-ban, hogy kísérletekre koncentráljon?
A) Tél
B) Ősz
C) Nyár
D) Tavasz
  • 43. Hány diák maradt Bellnél, miután feladta a magánpraxisát?
A) Öt
B) Tíz
C) Kettő
D) Egyik sem
  • 44. Hogyan hívták Bell hatéves, születése óta süket hallású diákját?
A) Mabel Hubbard
B) Georgie Sanders
C) Gardiner Greene
D) Thomas Sanders
  • 45. Mennyi volt Alexander Graham Bell és Mabel Hubbard életkorának különbsége?
A) Tíz év
B) Húsz év
C) Tizenöt év
D) Öt év
  • 46. Milyen képességet tanult meg Mabel Hubbard, miután elvesztette a hallását?
A) Zongorázás
B) Versek írása
C) Táncolás
D) Ajakolvasás
  • 47. Melyik eszközt használta Alexander Graham Bell kísérletei során egy nyári időszakban Brantfordban?
A) Egy fonográf
B) Egy elektromágneses távíró
C) Egy folyadékkal működő adó
D) Egy harmonikus távíró
  • 48. Ki tanácsolta Alexander Graham Bell-t, hogy a találmányában egy „nagy felfedezés magja” van?
A) Thomas Edison
B) Joseph Henry
C) Anthony Pollok
D) William Orton
  • 49. Ki adott be egy óvási nyilatkozatot az amerikai szellemi tulajjogvédelmi hivatala (U.S. Patent Office) számára egy olyan telefontervezettel kapcsolatban, amely vízzel működő adót használt?
A) Thomas A. Watson
B) Alexander Graham Bell
C) Elisha Gray
D) Gardiner Hubbard
  • 50. Ki volt az a vizsgáló, aki jóváhagyta Bell szabadalmi bejelentését?
A) Marcellus Bailey
B) Zenas Fisk Wilber
C) George Brown
D) Anthony Pollok
  • 51. Mit használt Bell a szabadalmi engedélyezés után annak bizonyítására, hogy érthető beszédet lehet továbbítani?
A) Gray víz alatti átjátszó berendezésének terve
B) Egy elektromágneses távíró
C) A fonográf
D) Egy higany alapú, változtatható ellenállású eszköz
  • 52. Mekkora volt a távolság, ahonnan Bell 1876. augusztus 10-én a világ első távbeszélő hívását indította?
A) Nyolc mérföld (tizenhárom kilométer)
B) Négy mérföld (hat kilométer)
C) Két mérföld
D) Háromszáznegyven mérföld
  • 53. Kinek ajánlotta Alexander Bell fel, hogy a telefon szabadalmat 100 000 dollárért vásárolja meg?
A) Western Union
B) A Dominion Telegraph Company
C) Edison cége
D) A Bell Telephone Company
  • 54. Mit tartott Viktória királynő „nagyon rendkívülinek” a telefon demonstrációján?
A) A hívás távolsága
B) A folyamat
C) A berendezés ára
D) A hangminőség
  • 55. Hány bírósági perrel kellett szembenéznie a Bell Telephone Company-nek 18 év alatt?
A) 450
B) 700
C) 300
D) 587
  • 56. Ki állította, hogy ő készítette az első, működő telefonmodelljét 1834-ben?
A) Antonio Meucci
B) Elisha Gray
C) Thomas Edison
D) Amos Dolbear
  • 57. Mikor ismerte el az Egyesült Államok Képviselőháza Meucci munkáját a telefon feltalálásában?
A) 2002. június 11.
B) 1887. január 13.
C) 1897. november 30.
D) 1876. március 7.
  • 58. Hol alapították az International Bell Telephone Company-t?
A) New York, USA
B) Brüsszel, Belgium
C) Berlin, Németország
D) London, Egyesült Királyság
  • 59. Hová ment Alexander Graham Bell és Mabel Hubbard nászutazásra?
A) Egyesült Királyság
B) Kanada
C) Egyesült Államok
D) Európa
  • 60. Mi történt Bell fiaival?
A) Ők lettek feltalálók.
B) Kanadába költöztek.
C) Mindketten csecsemőkorban haltak meg.
D) Csatlakozhattak az amerikai haditengerészethez.
  • 61. Hol volt a Bell család otthona 1880-ig?
A) Baddeck, Nova Scotia
B) Cambridge, Massachusetts
C) Washington, D.C.
D) Nova Scotia, Kanada
  • 62. Mikor szerezte meg Alexander Graham Bell az Egyesült Államok állampolgárságát?
A) 1915-ben
B) 1897-ben
C) 1882-ben
D) 1877-ben
  • 63. Hogyan nevezték Alexander Bell birtokát Baddeckben, Nova Scotia államban?
A) Bell Birtoka
B) A Villa
C) Baddeck Ház
D) Beinn Bhreagh
  • 64. Melyik volt Alexander Graham Bell fő bevételi forrása 1897 után?
A) Előadások
B) Részesedések a Bell Telephone Company-ben
C) Találmányokért kapott díjak
D) A laboratóriumából származó bevételek
  • 65. Hány szabadalmat kapott Alexander Graham Bell személyesen?
A) 12
B) 26
C) 30
D) 18
  • 66. Milyen alternatív üzemanyagot tartott Bell lehetségesnek a mezőgazdasági és ipari hulladékból előállítani?
A) Elektromosság
B) Metán gáz
C) Hidrogén
D) Napenergia
  • 67. Milyen módszert említett Bell egy 1917-es cikkben a házak fűtésére vonatkozóan?
A) Napenergia
B) Elektromosság
C) Szén
D) Metán gáz
  • 68. Hány szabadalmat osztott meg Bell a munkatársaival?
A) 12
B) 26
C) 18
D) 30
  • 69. Melyik eszközt talált fel Bell, hogy segítsen a légzésben?
A) Egy hidrorepülő
B) Egy fémburkolat
C) Egy audiométer
D) Egy fotótelefon
  • 70. Melyik volt Bell egyik érdeklődési területe a környezetvédelmi kérdésekkel kapcsolatban?
A) Hatékonyabb fototelefonok feltalálása
B) Új telefonok fejlesztése
C) Jobb fonográfok létrehozása
D) Alternatív üzemanyagok keresése
  • 71. Milyen távolságra sikerült az első vezeték nélküli hangátvitelt elvégezni a fotótelefon segítségével?
A) 500 jarda
B) 700 láb (213 méter)
C) 1 mérföld
D) 1000 láb
  • 72. Mit tartotta Bell a legfontosabb találmányának?
A) A telefon
B) A fémkereső
C) A fotótelefon
D) A fonográf
  • 73. Mikor került ki a fotótelefon első, alapvető szabadalma?
A) 1879. november
B) 1881. január
C) 1880. december
D) 1880. június
  • 74. Miért nem találta meg Bell fémdetektora Guiteau golyóját?
A) Nem voltak jelen golyók.
B) Bellnek nem volt elég ideje a tesztelésre.
C) A készüléket a vizsgálat során kikapcsolták.
D) Az elnök ágyának vázszerkezete zavarta a műszert.
  • 75. Ki vezette azokat a sebészeket, akik szkeptikusak voltak Bell fémdetektorával kapcsolatban?
A) Dr. Alexander Graham Bell
B) Dr. Willard Bliss
C) Dr. Charles Sumner Tainter
D) Dr. James A. Garfield
  • 76. Ki írta a 1906. márciusában megjelent Scientific American cikkét, amely a hidrofoilok és hidrorepülők alapelvét magyarázta?
A) Enrico Forlanini
B) Frederick W. 'Casey' Baldwin
C) William E. Meacham
D) Alexander Graham Bell
  • 77. Alexander Graham Bell hogyan értékelte a hidrorepülőgép feltalálását?
A) Nagyon jelentős eredmény
B) Sikertelen kísérlet
C) Kisebb javítás
D) Enyhe jelentőségű fejlesztés
  • 78. Ki segített Alexander Graham Bellnek a hidrofoil-technológiával kapcsolatos kísérletekben, amelyek 1908 nyarán kezdődtek?
A) Enrico Forlanini
B) Frederick W. 'Casey' Baldwin
C) William E. Meacham
D) Walter Pinaud
  • 79. Melyik olasz feltaláló munkáit tanulmányozta Frederick W. 'Casey' Baldwin a hidrofoilok fejlesztése során?
A) Alexander Graham Bell
B) William E. Meacham
C) Walter Pinaud
D) Enrico Forlanini
  • 80. Melyik volt az első önjáró Bell-Baldwin vízi repülőgép neve?
A) Bell's Speedster
B) HD-4
C) Dhonnas Beag
D) Forlanini vízi repülőgép
  • 81. Melyik nyelvből származik a 'Dhonnas Beag' kifejezés?
A) Olasz
B) Skót gael
C) Francia
D) Angol
  • 82. Kik kerültek Dr. Bell alkalmazásába 1913-ban, hogy dolgozzanak az HD-4 pontonjain?
A) Frederick W. 'Casey' Baldwin
B) Enrico Forlanini
C) Walter Pinaud
D) William E. Meacham
  • 83. Milyen típusú motorokat használt az HD-4 a 1919. júliusi beszerzés után?
A) 250 lóerős motorok
B) 500 lóerős motorok
C) 350 lóerős (260 kilowattos) motorok
D) 100 lóerős motorok
  • 84. Melyik napon döntötte meg a HD-4 a világrekordot a vízi sebesség tekintetében?
A) 1919. december 25.
B) 1919. szeptember 9.
C) 1920. január 1.
D) 1919. július 1.
  • 85. Mennyi ideig tartott az HD-4 által felállított világrekord a tengeri sebesség tekintetében?
A) Hat hónap
B) Két év
C) Egy év
D) Öt év
  • 86. Melyik évben kezdte Alexander Graham Bell a motorral hajtott, a levegőnél nehezebb repülőgépekkel kapcsolatos kísérleteket?
A) 1907
B) 1912
C) 1891
D) 1885
  • 87. Hol alakult meg hivatalosan az Aerial Experiment Association (AEA) 1907 októberében?
A) Hammondsport, New York
B) Bras d'Or, Új-Skócia
C) Fort Myer, Virginia
D) Baddeck, Új-Skócia
  • 88. Melyik repülőgép hajtott végre az első nyilvános repülést Észak-Amerikában 1908. március 12-én?
A) Silver Dart
B) June Bug
C) Red Wing
D) White Wing
  • 89. Hogyan hívták Bell utolsó repülőgép-tervét?
A) White Wing
B) Silver Dart
C) Red Wing
D) June Bug
  • 90. Melyik napon hajtották végre az első repülőgép-járást Kanadában a Silver Dart repülőgéppel?
A) 1883. november.
B) 1908. szeptember 17.
C) 1908. március 12.
D) 1909. február 23.
  • 91. Melyik évben tartották meg a genetikus kongresszus második nemzetközi konferenciáját New Yorkban?
A) 1906
B) 1921
C) 1891
D) 1910
  • 92. Mit kért Bell özvegye, Mabel, a vendégektől a temetésen?
A) Vigyék virágot ahelyett, hogy bármilyen meghatározott színt viselnének.
B) Viseljék a fehéret a béke szimbólumaként.
C) Jelentessenek részt csendben, zene nélkül.
D) Ne viseljék a feketét, a hagyományos gyászszínt.
  • 93. Melyik helyen végzett Bell a BBC '100 legnagyobb brit' szavazásán?
A) 57. hely
B) 1. hely
C) Nem szerepelt a listán
D) 100. hely
  • 94. Melyik egyetem adta Alexander Graham Bellnek a doktori (M.D.) címet 1886-ban?
A) Kingston-i Queen's Egyetem
B) Edinburgh-i Egyetem
C) Harvard Egyetem
D) Heidelbergi Egyetem
  • 95. Melyik évben kapta meg Alexander Graham Bell a Dartmouth College-től a doktori (LL.D.) címet?
A) 1896
B) 1908
C) 1886
D) 1913, esetleg 1914
  • 96. Mely kanadai televíziós sorozatban játszotta John Tench Alexander Graham Bellt?
A) Alexander Graham Bell: A találmányok hangja
B) Murdoch Mysteries
C) A saját útján
D) Alexander Graham Bell története
  • 97. Ki játszotta Alexander Graham Bellt a 1992-es 'A hang és a csend' című filmben?
A) Alec McCowen
B) Charlotte Gray
C) John Tench
D) John Bach
  • 98. Melyik egyetem adta Alexander Graham Bellnek az LL.D. (Doctor of Laws) címet 1896-ban?
A) Illinois Főiskola
B) Harvard Egyetem
C) Dartmouth Főiskola
D) Würzburgi Egyetem
  • 99. Melyik évben kapta meg Alexander Graham Bell az Amherst College-től a doktori (LL.D.) címet?
A) 1896
B) 1913
C) 1901
D) 1886
  • 100. Melyik egyetem adta Alexander Graham Bell-nek a doktori (LL.D.) címet 1913-ban?
A) George Washington Egyetem
B) Oxfordi Egyetem
C) St Andrews Egyetem
D) Illinois College
Létrehozva That Quiz — matematika tesztoldal minden évfolyam diákjainak.