A) Ponieważ Księżyc jest płaski. B) Ponieważ okres obrotu Księżyca jest taki sam jak jego okres orbitalny. C) Ze względu na silne przyciąganie grawitacyjne Ziemi. D) Ze względu na silne pole magnetyczne Księżyca.
A) Zaćmienie Słońca B) Zaćmienie Księżyca C) Uderzenie asteroidy D) Wyrównanie galaktyczne
A) Malejąca giba B) Pierwsza ćwiartka C) Pełnia Księżyca D) Rosnący sierp
A) Pełnia Księżyca B) Rosnący sierp C) Malejący sierp D) Pierwsza ćwiartka
A) Dokładnie połowa. B) Mniej niż połowa. C) Całkowicie oświetlona. D) Więcej niż połowa, ale nie w całości.
A) Nowie B) Malejący sierp C) Pierwsza ćwiartka D) Trzecia ćwiartka
A) Nowy księżyc B) Malejąca faza sierpowata C) Rosnąca faza sierpowata D) Pierwsza ćwiartka
A) Malejący sierp Księżyca B) Trzecia ćwiartka C) Pełnia Księżyca D) Nowie Księżyca |