Bessie Smith nagrywa pierwsze bluesowe piosenki
- 1. Kiedy Bessie Smith nagrała swoje pierwsze bluesowe piosenki?
A) 1935 B) 1910 C) 1923 D) 1948
- 2. Z którą wytwórnią Bessie Smith podpisała kontrakt na swoje pierwsze nagranie?
A) Atlantic Records B) Columbia Records C) RCA Records D) Motown Records
- 3. Kto akompaniował Bessie Smith na fortepianie podczas jej pierwszych nagrań?
A) Scott Joplin B) Clarence Williams C) Duke Ellington D) Fats Waller
- 4. Jaki pseudonim nosiła Bessie Smith?
A) Cesarzowa Bluesa B) Księżniczka Jazzu C) Queen of Soul D) Księżna R&B
- 5. Co było przyczyną śmierci Bessie Smith w wieku 43 lat?
A) Przedawkowanie narkotyków B) Wypadek samochodowy C) Zapalenie płuc D) Atak serca
- 6. Jak nazywał się mentor i menadżer Bessie Smith, który pomógł ukształtować jej karierę?
A) W.C. Handy B) Clarence Williams C) Lead Belly D) Ma Rainey
- 7. Potężny głos Bessie Smith i jej emocjonalny przekaz sprawiły, że stała się znana jako __________ of the Blues.
A) Cesarzowa B) Księżniczka C) Królowa D) Księżna
- 8. W jakim mieście urodziła się Bessie Smith?
A) Memphis, Tennessee B) Nowy Orlean, Luizjana C) Chattanooga, Tennessee D) Atlanta, Georgia
- 9. Nagrania Bessie Smith często poruszały tematy takie jak miłość, złamane serce i?
A) Szczęście B) Sława C) Bogactwo D) Ubóstwo
|