ThatQuiz Biblioteka Testów Podejdź teraz do testu
Fannie Lou Hamer
Opracowany przez: Jaworska
  • 1. W którym stanie urodziła się Fannie Lou Hamer?
A) Mississippi
B) Gruzja
C) Tennessee
D) Alabama
  • 2. W którym roku urodziła się Fannie Lou Hamer?
A) 1930
B) 1952
C) 1945
D) 1917
  • 3. Fannie Lou Hamer była kluczową postacią w której organizacji zajmującej się prawami obywatelskimi?
A) Ku Klux Klan
B) Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Postępu Ludzi Kolorowych (NAACP)
C) Partia Czarnych Panter
D) Studencki Komitet Koordynacyjny bez Przemocy (SNCC)
  • 4. W którym roku zmarła Fannie Lou Hamer?
A) 1985
B) 2000
C) 1992
D) 1977
  • 5. Co słynna Fannie Lou Hamer powiedziała o byciu chorym i zmęczonym?
A) Zbyt ciężkiej pracy
B) Zbyt dużo jedzenia
C) Bycia samotnym
D) Bycia chorym i zmęczonym
  • 6. W którym roku Fannie Lou Hamer założyła spółdzielnię Freedom Farm Cooperative?
A) 1976
B) 1969
C) 1981
D) 1955
  • 7. Fannie Lou Hamer niestrudzenie pracowała nad rozszerzeniem praw wyborczych dla Afroamerykanów. Jakie przełomowe przepisy zostały uchwalone w 1965 r. w celu zapewnienia równych praw wyborczych?
A) Ustawa o prawach obywatelskich
B) Ustawa o prawach wyborczych
C) Poprawka dotycząca równych praw
D) Ustawa o wolności głosowania
  • 8. Który prezydent USA zaprosił Fannie Lou Hamer do Białego Domu, aby była świadkiem podpisania ustawy o prawach obywatelskich z 1964 roku?
A) Bill Clinton
B) Richard Nixon
C) John F. Kennedy
D) Lyndon B. Johnson
  • 9. Fannie Lou Hamer spotkała się z brutalnymi reperkusjami za swój aktywizm na rzecz praw obywatelskich, w tym ze zwolnieniem z pracy. Czym się wówczas zajmowała?
A) Nauczyciel
B) Udziałowiec
C) Pielęgniarka
D) Mechanik
  • 10. Wysiłki Fannie Lou Hamer jako aktywistki i liderki społeczności zostały docenione pośmiertnie. W którym roku została wprowadzona do National Women's Hall of Fame?
A) 1985
B) 2000
C) 1993
D) 2010
  • 11. Praca Fannie Lou Hamer w Freedom Farm Cooperative miała na celu zaradzenie historycznemu brakowi czego w afroamerykańskiej społeczności rolniczej?
A) Zaopatrzenie w wodę
B) Własność gruntów
C) Dostęp do rynków
D) Zasoby edukacyjne
  • 12. Z jakiego powodu Fannie Lou Hamer została zwolniona z pracy w 1962 roku?
A) Odmowa pracy w nadgodzinach
B) Organizowanie związku zawodowego
C) Publiczne krytykowanie rządu
D) Rejestracja do głosowania
  • 13. Fannie Lou Hamer pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Wolnościowej Partii Demokratycznej Mississippi w momencie jej powstania. Kto był przewodniczącym partii?
A) Martin Luther King Jr.
B) Malcolm X
C) Aaron Henry
D) Ella Baker
  • 14. Praca Fannie Lou Hamer w Freedom Farm Cooperative miała na celu zapewnienie afroamerykańskim rolnikom jakich zasobów i wsparcia?
A) Doradztwo finansowe
B) Maszyny i urządzenia
C) Strategie marketingowe
D) Grunty i pomoc techniczna
  • 15. Aktywizm Fannie Lou Hamer doprowadził do tego, że była wielokrotnie aresztowana i więziona. W którym roku została aresztowana w Winona, Mississippi, za siedzenie na segregowanym dworcu autobusowym?
A) 1963
B) 1985
C) 1952
D) 1970
  • 16. Jaki tytuł nosiła autobiografia Fannie Lou Hamer?
A) Sny mojego ojca
B) Wiem, dlaczego ptak w klatce śpiewa
C) Chwalić nasze mosty
D) Odwaga nadziei
  • 17. Gdzie Fannie Lou Hamer złożyła swoje znaczące zeznania przed Komitetem Wierzycielskim na Narodowej Konwencji Demokratów w 1964 roku?
A) Atlantic City, New Jersey
B) Dallas, Teksas
C) Chicago, Illinois
D) Los Angeles, Kalifornia
Test utworzony z That Quiz — tu naukę matematyki rozpoczniesz jednym kliknięciem.