Fort Delaware Eyalet Parkı - Test
Fort Delaware Eyalet Parkı
  • 1. Fort Delaware Eyalet Parkı nerede bulunuyor?
A) Hudson Nehri
B) Potomac Nehri
C) James Nehri
D) Delaware Nehri
  • 2. Delaware Kalesi hangi yıl inşa edildi?
A) 1859
B) 1861
C) 1845
D) 1876
  • 3. Delaware Kalesi hangi savaş sırasında savaş esiri kampı olarak kullanılmıştır?
A) İkinci Dünya Savaşı
B) Birinci Dünya Savaşı
C) İç Savaş
D) Devrimci Savaş
  • 4. Fort Delaware Eyalet Parkı'nda hangi vahşi yaşam yaygın olarak görülür?
A) Ayılar
B) Aslanlar
C) Filler
D) Kuşlar
  • 5. Fort Delaware'de ne tür etkinlikler düzenleniyor?
A) Tarihi canlandırmalar
B) Müzik konserleri
C) Sanat festivalleri
D) Gıda fuarları
  • 6. Fort Delaware Eyalet Parkını hangi kuruluş yönetiyor?
A) Delaware Eyalet Parkları
B) Ulusal Park Servisi
C) Ordu Mühendisler Birliği
D) Delaware Tarih Topluluğu
  • 7. Fort Delaware Eyalet Parkı'na feribotla ulaşılabilir mi?
A) Hayır
B) Sadece yaz aylarında
C) Sadece gruplar için
D) Evet
  • 8. Fort Delaware'de ne tür turlar sunulmaktadır?
A) Sanal gerçeklik turları
B) Sadece tekne turları
C) Sadece kendi kendine rehberli turlar
D) Rehberli turlar
  • 9. Delaware Kalesi'nin ana yapı malzemesi nedir?
A) Tuğla
B) Ahşap
C) Çelik
D) Taş
Şununla oluşturuldu: That Quiz — matematik ve diğer alanlarda test oluşturma ve notlandırma sitesi.