Kanguru Adası - Test
Kanguru Adası
  • 1. Kanguru Adası'ndaki en büyük kasaba hangisidir?
A) Kingscote
B) Parndana
C) Amerikan Nehri
D) Penneshaw
  • 2. Kanguru Adası'nı Avustralya anakarasından ayıran su kütlesi hangisidir?
A) Fleurieu Boğazı
B) Bass Boğazı
C) Büyük Avustralya Körfezi
D) Arka Merdiven Geçidi
  • 3. Kanguru Adası'nda bulunan ikonik milli parkın adı nedir?
A) Cape Willoughby Koruma Parkı
B) Flinders Chase Ulusal Parkı
C) Deep Creek Koruma Parkı
D) Seal Bay Koruma Parkı
  • 4. Kanguru Adası'na gitmek için başlıca ulaşım yöntemi nedir?
A) Helikopter
B) Feribot
C) Jet ski
D) Sıcak hava balonu
  • 5. Kanguru Adası Avustralya'nın hangi eyaletinde yer almaktadır?
A) Batı Avustralya
B) Güney Avustralya
C) Queensland
D) Yeni Güney Galler
  • 6. Kanguru Adası'nda benzersiz şekilleriyle bilinen ünlü bir simge olan jeolojik oluşum hangisidir?
A) Deniz Feneri
B) Sugarloaf
C) Hanson Körfezi
D) Olağanüstü Kayalar
  • 7. Kanguru Adası'nın geleneksel Aborjin adı nedir?
A) Baudin
B) Karta
C) Parndana
D) Tjilbruke
  • 8. Kanguru Adası'nda bulunan Güney Avustralya'nın ayakta kalan en eski deniz fenerinin adı nedir?
A) Spencer Burnu Deniz Feneri
B) Cape du Couedic Deniz Feneri
C) Willoughby Burnu Deniz Feneri
D) Borda Burnu Deniz Feneri
Şununla oluşturuldu: That Quiz — matematik ve diğer alanlarda test oluşturma ve notlandırma sitesi.