Toba Gölü - Test
Toba Gölü
  • 1. Toba Gölü nerede bulunur?
A) Endonezya
B) Brezilya
C) Kanada
D) Avustralya
  • 2. Toba Gölü ne tür bir göldür?
A) İnsan yapımı
B) Volkanik
C) Buzul
D) Tuzlu su
  • 3. Toba Gölü'nün ortasında hangi ada bulunur?
A) Bali
B) Java
C) Samosir
D) Sumatra
  • 4. Batak halkının baskın dini nedir?
A) İslam
B) Hristiyanlık
C) Budizm
D) Hinduizm
  • 5. Toba Gölü çevresinde yaşayan Batak halkının başlıca ihracatı nedir?
A) Baharatlar
B) Çay
C) Pirinç
D) Kahve
  • 6. Batak halkının geleneksel evine ne denir?
A) Kulübe
B) Rumah Bolon
C) Igloo
D) Konak
  • 7. Toba Gölü çevresinde hangi etnik grup yaşıyor?
A) Batak
B) Inuit
C) Yoruba
D) Maori
  • 8. Toba Gölü'nün turizm açısından durumu nedir?
A) Kısıtlı erişim
B) Tehlikeli
C) Popüler turizm merkezi
D) Keşfedilmemiş
Şununla oluşturuldu: That Quiz — matematik test uygulamalarının bir tıklama ötede olduğu yer.