Thomas Hobbes - Test
Thomas Hobbes
  • 1. Thomas Hobbes ne zaman doğdu?
A) 1666
B) 1588
C) 1739
D) 1420
  • 2. Thomas Hobbes'un en ünlü eserinin adı nedir?
A) Cumhuriyet
B) Leviathan
C) Ütopya
D) Prens
  • 3. Thomas Hobbes nerede doğdu?
A) İtalya
B) Almanya
C) İngiltere
D) Fransa
  • 4. Hobbes doğa durumunda neyi 'iğrenç, vahşi ve kısa' olarak tanımlamıştır?
A) Mutluluk
B) Özgürlük
C) Adalet
D) Yaşam
  • 5. Thomas Hobbes Leviathan'ı hangi yıl yayımlamıştır?
A) 1715
B) 1776
C) 1651
D) 1688
  • 6. Aşağıdakilerden hangisi Thomas Hobbes'un siyaset teorisindeki anahtar kavramlardan biridir?
A) Kategorik Zorunluluk
B) Toplumsal Sözleşme
C) Görünmez El
D) Noble Savage
  • 7. Hangi filozof genellikle Thomas Hobbes'un rakibi olarak kabul edilir?
A) Immanuel Kant
B) Rene Descartes
C) John Locke
D) Aristoteles
  • 8. Hangi tarihsel olay Thomas Hobbes'un siyasi görüşlerini etkilemiştir?
A) Görkemli Devrim
B) Amerikan Devrimi
C) İngiliz İç Savaşı
D) Fransız Devrimi
  • 9. Hobbes toplumsal düzeni korumak için neyin gerekli olduğuna inanıyordu?
A) Güçlü Merkezi Otorite
B) Bireysel Özerklik
C) Anarşizm
D) Dini Kurumlar
Şununla oluşturuldu: That Quiz — test oluşturma ve test çözmenin hem matematik hem de diğer konu alanları için en kolay olduğu yer.