ThatQuiz Test Kütüphanesi Bu Testi Şimdi Al
Led Zeppelin
Katkıları bulunanlar: Şimşek
  • 1. Led Zeppelin hangi yıl kuruldu?
A) 1972
B) 1965
C) 1970
D) 1968
  • 2. Led Zeppelin'in solisti kimdi?
A) Jimmy Page
B) John Paul Jones
C) John Bonham
D) Robert Plant
  • 3. Led Zeppelin albümü 'Led Zeppelin IV' hangi şarkıyla açılır?
A) Kara Köpek
B) Cennete Giden Merdiven
C) Rock and Roll
D) Levee Kırıldığında
  • 4. Led Zeppelin'in özel jetine verilen takma ad nedir?
A) Yusufçuk
B) Anka Kuşu
C) Kartal
D) Yıldız Gemisi
  • 5. Led Zeppelin'in başarısında etkili olan menajerinin adı nedir?
A) Mick Jagger
B) Peter Grant
C) George Martin
D) Brian Jones
  • 6. New York'taki hangi mekan Led Zeppelin'in 1973 yılındaki ünlü üç gecelik konserine ev sahipliği yapmıştır?
A) Radio City Müzik Salonu
B) Madison Square Garden
C) The Beacon Tiyatrosu
D) The Fillmore Doğu
  • 7. Hangi Led Zeppelin albümünde ünlü 'Kashmir' parçası bulunmaktadır?
A) Varlık
B) Fiziksel Grafiti
C) Kutsal Evler
D) Led Zeppelin IV
  • 8. Led Zeppelin'in hangi şarkısı Tolkein'in 'Yüzüklerin Efendisi' romanı hakkında yazılmıştır?
A) Tepelerin Üzerinde ve Çok Uzaklarda
B) Misty Mountain Hop
C) Ramble On
D) Çeyrek Yok
  • 9. Led Zeppelin'in 1968 yılında kurduğu ikonik plak şirketinin adı nedir?
A) Swan Song Records
B) Island Records
C) Atlantic Records
D) Capitol Records
  • 10. Led Zeppelin'in hangi üyesi keman yayıyla gitar çalmasıyla tanınıyordu?
A) John Paul Jones
B) John Bonham
C) Jimmy Page
D) Robert Plant
Şununla oluşturuldu: That Quiz — diğer konu alanlarındaki kaynaklarla birlikte matematik testi üretim sitesi.