Муаммар Каддафі - тест
Муаммар Каддафі
  • 1. Коли Муаммар Каддафі прийшов до влади в Лівії?
A) 1989
B) 1969
C) 1979
D) 1999
  • 2. В якому місті народився Муаммар Каддафі?
A) Тобрук
B) Сирт
C) Тріполі
D) Бенгазі
  • 3. Якою була столиця Лівії за часів правління Муаммара Каддафі?
A) Тріполі
B) Тобрук
C) Сирт
D) Бенгазі
  • 4. Як звали жінок-охоронців Муаммара Каддафі?
A) Орлиний Страж
B) Левова гвардія
C) Амазонська гвардія
D) Тигрова гвардія
  • 5. Хто був президентом США, коли лівійський уряд був повалений у 2011 році?
A) Джордж Буш-молодший
B) Дональд Трамп
C) Барак Обама
D) Білл Клінтон
  • 6. Яка країна надавала військову допомогу повстанцям, що боролися проти Муаммара Каддафі?
A) Німеччина
B) Росія
C) Франція
D) Китай
  • 7. В якому році Муамар Каддафі був захоплений і вбитий повстанцями в Лівії?
A) 2001
B) 1981
C) 1991
D) 2011
  • 8. Як називалася знаменита книга Муаммара Каддафі?
A) Жовта книга
B) Зелена книга
C) Червона книга
D) Блакитна книга
  • 9. Якою була назва держави, якою Лівія стала під час правління Муаммара Каддафі з 1979 по 2011 рік?
A) Лівійська арабська республіка
B) Джамахірія
C) Велика соціалістична народна лівійська арабська Джамахірія
D) Соціалістична держава мас
  • 10. Яка ідеологічна теорія була викладена Муаммаром Каддафі в «Зеленій книзі»?
A) Теорія Другого Інтернаціоналу
B) Ісламський модернізм
C) Теорія Третього Інтернаціоналу
D) Арабський націоналізм
  • 11. Який рух заснував Ґадафі, який призвів до повалення Ідріса?
A) Базові Народні Конгреси
B) Народна революція
C) Революційна Рада Командування
D) Рух «Вільних офіцерів»
  • 12. Якою великою міжнародною організацією головував Муаммар Каддафі з 2009 по 2010 рік?
A) Арабська Ліга
B) Рух неприєднання
C) Організація Об'єднаних Націй
D) Африканський Союз
  • 13. Якою була реакція НАТО під час громадянської війни в Лівії у 2011 році?
A) НАТО запровадило економічні санкції.
B) НАТО втрутилося у військові дії на боці Національної перехідної ради (НПК), яка виступала проти режиму Каддафі.
C) НАТО дотримувалося нейтральної позиції.
D) НАТО підтримало уряд Каддафі.
  • 14. Яка з причин призвела до ізоляції Лівії на світовій арені в 1970-х і 1980-х роках?
A) Економічний крах Лівії.
B) Підтримка Лівією іноземних бойовиків та звинувачення у причетності до вибухів.
C) Вихід Лівії з Організації Об'єднаних Націй.
D) Союз Лівії з західними країнами.
  • 15. Яка була роль Муаммара Каддафі в управлінні після того, як Лівія була перетворена на Джамахірію?
A) Він повністю відійшов від політики.
B) Він офіційно прийняв символічну роль, але залишився головою як військових, так і Революційних комітетів.
C) Він став церемоніальною фігурою, яка не мала реальної влади.
D) Він передав контроль Народним конгресам.
  • 16. Які країни підтримували особливо напружені відносини з Лівією під час правління Каддафі?
A) Франція, Німеччина та Італія.
B) Єгипет, Чад та Судан.
C) Ізраїль, Сполучені Штати Америки та Сполучене Королівство.
D) Саудівська Аравія, Єгипет та Йорданія.
  • 17. Яким був один із найважливіших кроків Муаммара Каддафі після націоналізації нафтової промисловості Лівії?
A) Він інвестував виключно у внутрішню інфраструктуру.
B) Він використовував отримані доходи для зміцнення армії, фінансування іноземних революціонерів та реалізації соціальних програм.
C) Він скоротив обсяги нафтовидобутку в Лівії.
D) Він приватизував інші сектори економіки.
  • 18. Якою була позиція Муаммара Каддафі щодо панарабізму з 1999 року?
A) Він виступав проти як панарабізму, так і панафриканізму.
B) Він посилив свою прихильність до панарабізму.
C) Він відійшов від панарабізму і підтримував панафриканізм.
D) Він залишався нейтральним у цьому питанні.
  • 19. Яка з соціальних програм, реалізованих Каддафі за рахунок нафтових доходів?
A) Розвиток туризму
B) Проекти будівництва житла, охорони здоров'я та освіти
C) Агрономічні субсидії
D) Лише розширення військової потужності
  • 20. Як називалася система, яку Муаммар Каддафі запровадив у 1973 році, представляючи її як пряму демократію?
A) Революційна рада командування
B) Популярна революція
C) Джамахірія
D) Базові народні конгреси
  • 21. Яким був один із наслідків правління Муаммара Каддафі в контексті міжнародних відносин?
A) Лівію було прийнято до Європейського Союзу.
B) Лівія зіткнулася з економічними санкціями, накладеними Організацією Об'єднаних Націй.
C) Лівія уклала військовий союз з Ізраїлем.
D) Лівія стала провідним членом НАТО.
  • 22. Що призвело до повалення Ґадафі у 2011 році?
A) Мирний перехід влади.
B) Економічний крах без зовнішнього втручання.
C) Перша лівійська громадянська війна та втручання НАТО на підтримку Національної перехідної ради (НПР).
D) Внутрішній переворот у його уряді.
  • 23. Яка була роль Муаммара Каддафі у збройних силах Лівії після того, як він став «Братишким лідером»?
A) Він ліквідував збройні сили.
B) Він повністю дистанціювався від військових справ.
C) Він залишався главою як військових, так і Революційних комітетів.
D) Він передав військовий контроль цивільному уряду.
  • 24. Які були відносини Муаммара Каддафі з західними країнами після 1999 року?
A) Він дотримувався ворожого ставлення до Заходу.
B) Він укладав військові союзи із західними країнами.
C) Він повністю розірвав усі зв'язки із західними країнами.
D) Він підтримував прагнення до зближення із західними країнами.
  • 25. Яка була роль Муаммара Каддафі в системі правосуддя Лівії?
A) Він запровадив суто світську правову систему.
B) Він запровадив шаріат як основу правової системи.
C) Він скасував усі релігійні закони.
D) Він впровадив судові реформи, що відповідають західним стандартам.
  • 26. Яким був один з вчинків Муаммара Каддафі щодо італійського населення Лівії?
A) Він заохочував їхню імміграцію до Лівії.
B) Він надав їм громадянство.
C) Він депортував італійське населення Лівії.
D) Він ігнорував це питання.
  • 27. Якою була ідеологічна позиція Муаммара Каддафі до приходу до влади, згідно з його власною «Третьою Міжнародною Теорією»?
A) Західна демократія
B) Арабський націоналізм та арабський соціалізм
C) Ліберальний капіталізм
D) Ісламський фундаменталізм
  • 28. Яким був результат для Муаммара Каддафі наприкінці громадянської війни в Лівії?
A) Він капітулював і був ув'язнений НТР.
B) Він втік до сусідньої країни і жив у вигнанні.
C) Він відновив контроль над Лівією.
D) Він був захоплений, зазнав тортур і був убитий бойовиками Національної транзитної ради (НТР).
  • 29. Яка колоніальна держава окупувала Лівію до Другої світової війни?
A) Німеччина
B) Італія
C) Велика Британія
D) Франція
  • 30. Де Муаммар Каддафі отримав свою першу освіту?
A) Від місцевого ісламського вчителя.
B) У середній школі міста Місрата.
C) У місті Сірт, в початковій школі.
D) У середній школі міста Сабха.
  • 31. Через скільки класів, на вашу думку, пройшов Ґадафі за чотири роки?
A) Шість класів
B) Чотири класи
C) Десять класів
D) Вісім класів
  • 32. Де Муаммар Каддафі ночував протягом тижня, коли відвідував школу?
A) У своїх однокласників
B) У мечеті
C) У орендованій кімнаті
D) У будинку своїх батьків
  • 33. Яку відстань Муаммар Каддафі долав пішки, щоб відвідати своїх батьків у вихідні та святкові дні?
A) 10 миль (16 км)
B) 30 миль (48 км)
C) 40 миль (64 км)
D) 20 миль (32 км)
  • 34. Хто з найближчих друзів Муаммара Каддафі отримав важливу посаду в його уряді наприкінці його правління?
A) Махмуд Ефаї
B) Гамаль Абдель Насер
C) Абдул Салам Джаллуд
D) Мішель Афлак
  • 35. Хто підтримував політичні ідеї Муаммара Каддафі?
A) Абдул Салам Джаллуд
B) Президент Гамал Абдель Насер
C) Мішель Афлак
D) Махмуд Ефаї, єгипетський вчитель
  • 36. Проти якого події виступав Муаммар Каддафі в жовтні 1961 року?
A) Вихід Сирії з Об'єднаної Арабської Республіки
B) Єгипетська революція 1952 року
C) Створення Об'єднаної Арабської Республіки
D) Суецька криза 1956 року
  • 37. Куди Каддафі переїхав після того, як його вигнали з міста Сабха?
A) Місрата
B) Каїр
C) Сірт
D) Триполі
  • 38. Про творчість якого історичного діяча Муаммар Каддафі читав?
A) Авраам Лінкольн
B) Адольф Гітлер
C) Наполеон Бонапарт
D) Вінстон Черчилль
  • 39. Хто став головою Революційної комітету координації (РКК) і, фактично, главою держави після перевороту?
A) Ахмед аль-Сеннусі
B) Лейтенант Каддафі
C) Джаллуд
D) Сулейман Магрібі
  • 40. Якого типу організацію теоретично вважали Радою Регіонів?
A) Колегіальний орган, який працює на основі досягнення консенсусу.
B) Автократичне лідерство.
C) Військова диктатура.
D) Монархічна рада.
  • 41. Що Рада корпоративного управління (RCC) зробила у травні 1970 року щодо політичних партій?
A) Заборонила профспілки
B) Встановила однопартійної систему
C) Дозволила створення нових політичних партій
D) Заохочувала об'єднання в профспілки
  • 42. Якою була позиція Радянського комітету культури (РКК) щодо страйків робітників станом на 1972 рік?
A) Страйки робітників були заборонені.
B) Вони підтримувалися та заохочувалися.
C) Дозволялися лише страйки, схвалені урядом.
D) Була запроваджена система виплат за час страйку.
  • 43. Що сталося з газетами в 1972 році за часів правління Ґадафі?
A) Свобода преси була розширена.
B) Було заборонено поширення іноземних газет.
C) Усі газети були націоналізовані.
D) Видання газет було призупинено.
  • 44. Якою була основна спрямованість економічної політики Римо-католицької церкви на ранніх етапах?
A) Державний капіталізм
B) Соціалізм
C) Вільний ринок
D) Комунізм
  • 45. Яка компанія першою зазнала експропріації своїх акцій з боку Радянської католицької церкви (RCC) у грудні 1971 року?
A) British Petroleum
B) Occidental Petroleum
C) Sahir Field
D) Nelson Bunker Hunt
  • 46. До якого року ВВП Лівії зріс з 3,8 мільярдів доларів у 1969 році до 13,7 мільярдів доларів?
A) 1974
B) 1976
C) 1971
D) 1975
  • 47. Який був середній дохід на душу населення в Лівії станом на 1979 рік?
A) 5 000 доларів США
B) 7 500 доларів США
C) 8 170 доларів США
D) 10 000 доларів США
  • 48. У якому році Радянська католицька церква (RCC) запровадила закон, який криміналізував шлюб для жінок віком до шістнадцяти років?
A) 1973
B) 1971
C) 1972
D) 1970
  • 49. Який університет був заснований в рамках освітніх реформ в Лівії за часів правління Ґадафі?
A) Університет Бейди
B) Коледж Бенгазі
C) Інститут Тріполі
D) Національний університет Лівії
  • 50. Що Рада Церков і релігійних організацій (RCC) пропонувала для боротьби з регіональними та племінними поділами в Лівії?
A) Регіональна автономія
B) Втручання з боку іноземних держав
C) Племінне лідерство
D) Єдина панафриканська ідентичність для всієї Лівії
  • 51. З яким арабським націоналістичним режимом Муаммар Каддафі встановив союз одразу після військового перевороту 1969 року?
A) Єгипет
B) Сирія
C) Ірак
D) Судан
  • 52. Які учасників змови, які планували державний переворот, були екстрадовані Муаммаром Каддафі до Хартуму в 1971 році?
A) Сирія
B) Єгипет
C) Судан
D) Лівія
  • 53. Як називався той випадок, коли в жовтні 1970 року було експропрійовано активи, що належали італійським компаніям?
A) Революційний день
B) День звільнення Лівії
C) День помсти
D) День націоналізації
  • 54. Якого палестинського лідера Муаммар Каддафі спочатку підтримував, надаючи перевагу йому порівняно з більш радикальними групами?
A) Ясер Арафат
B) Абу Нідаль
C) Ахмед Джібріль
D) Джордж Хабаш
  • 55. Які члени якої організації брали участь у масовому вбивстві ізраїльських спортсменів у Мюнхені в 1972 році?
A) Народний фронт за звільнення Палестини
B) Організація «Чорний вересень»
C) Демократичний фронт за звільнення Палестини
D) «Ас-Саїка»
  • 56. Яка європейська радикальна група отримувала підтримку від Каддафі?
A) Ета
B) Ірландська республіканська армія (ІРА)
C) Червоні бригади
D) Ку-клукс-клан
  • 57. Яким був слоган, який був прийнятий прихильниками Муаммара Каддафі з «Зеленої книги»?
A) «Єдність у різноманітності».
B) «Представництво – це обман».
C) «Влада народу».
D) «Воля або смерть».
  • 58. Хто обійняв посаду президента Єгипту, що призвело до погіршення відносин з Лівією?
A) Гамаль Абдель Насер
B) Анвар Садат
C) Мохаммед Морсі
D) Хосні Мубарак
  • 59. В якому з президентів якої країни Муаммар Каддафі прийняв іслам у 1973 році?
A) Президент Тунісу, Хабіб Бургіба
B) Президент Судану, Гаафар Німейрі
C) Президент Алжиру, Хуарі Бумедьєн
D) Президент Габону, Омар Бонго
  • 60. Яка сума допомоги була надана Лівією африканським країнам у період з 1973 по 1979 рік?
A) 750 мільйонів доларів
B) 500 мільйонів доларів
C) 1 мільярд доларів
D) 250 мільйонів доларів
  • 61. Уряди якого пакистанського президента мали тісні зв'язки з Лівією Муаммара Каддафі?
A) Наваз Шаріф
B) Зульфікар Алі Бхутто
C) Юсуф Раза Гілані
D) Первез Мушарраф
  • 62. Який регіон Лівія вторглася в 1972 році та на початку 1973 року, щоб анексувати смугу Азу?
A) Чад
B) Єгипет
C) Туніс
D) Судан
  • 63. У якому році було засновано Велику Соціалістичну Народну Лівійську Арабську Джамахірію?
A) 1969
B) 1977
C) 1973
D) 1980
  • 64. Що Муаммар Каддафі запропонував у 1977 році, що було відхилено Генеральною народною радою (ГНР)?
A) Ліквідація початкових шкіл
B) Допуск жінок до збройних сил
C) Заборона політичних партій
D) Співпраця з Радянським Союзом
  • 65. Згідно з текстом, з лідером якої країни у Муаммара Каддафі були особливо тісні стосунки?
A) Югославія
B) Єгипет
C) Алжир
D) Судан
  • 66. Якого лідера якої країни Муаммар Каддафі називав своїм братом?
A) Судан
B) Єгипет
C) Румунія
D) Югославія
  • 67. Як називалася операція, яку Франція розпочала проти сил Ґадафі в 1986 році?
A) Операція "Буря в пустелі"
B) Операція "Непохитна свобода"
C) Операція "El Dorado Canyon"
D) Операція "Épervier"
  • 68. Що Лібія почала виробляти у 1987 році на підприємстві в місті Рабта?
A) Звичайні вибухові речовини.
B) Ядерна зброя.
C) Біологічна зброя.
D) Гірчичний газ, хоча офіційно заперечувала наявність запасів хімічної зброї.
  • 69. Що було створено Муаммаром Каддафі в 1988 році для заміни армії та поліції?
A) Приватна охоронна компанія.
B) Міжнародний миротворчий загін.
C) Популярне ополчення.
D) Нова національна поліцейська служба.
  • 70. У якому році Муаммар Каддафі вибачився перед африканськими лідерами за історичне рабство, спричинене арабською работоргівлею?
A) 2005
B) 2008
C) 2010
D) 2003
  • 71. У якому році Лівія розпочала таємні переговори з урядом Великої Британії для нормалізації відносин?
A) 2004
B) 1999
C) 2001
D) 2003
  • 72. Яку суму виплатила Лівія сім'ям жертв теракту в Локербі у 2003 році?
A) 2,7 мільярда доларів
B) 5 мільярдів доларів
C) 1 мільярд доларів
D) 10 мільйонів доларів
  • 73. Який президент якої країни відвідав Тріполі у квітні 2002 року, зміцнюючи зв'язки Лівії з Китаєм?
A) Росія
B) Китай
C) Північна Корея
D) Японія
  • 74. Коли Лівія відмовилася від володіння зброєю масового знищення?
A) Січень 2004 року
B) Грудень 2003 року
C) Березень 2005 року
D) Листопад 2002 року
  • 75. Який, за чутками, американський президент отримував фінансування від Ґадафі під час французьких президентських виборів 2007 року?
A) Гілларі Клінтон
B) Барак Обама
C) Ніколя Саркозі
D) Джордж Буш-молодший
  • 76. У якому місті Муаммар Каддафі вперше виступив перед Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у вересні 2009 року?
A) Брюссель
B) Париж
C) Женева
D) Нью-Йорк
  • 77. Якою була сума, яку Італія погодилася виплатити Лівії як компенсацію за її колишню військову окупацію, згідно з угодою про співпрацю 2008 року?
A) 7 мільярдів доларів
B) 3 мільярди доларів
C) 10 мільярдів доларів
D) 5 мільярдів доларів
  • 78. У якому році Лівію було виключено зі списку країн, що спонсорують тероризм, який ведеться в США?
A) 2004
B) 2010
C) 2008
D) 2006
  • 79. На якому саміті у Венесуелі Муаммар Каддафі виступив із закликом до створення військового альянсу між Африкою та Латинською Америкою?
A) Саміт G8
B) Саміт BRICS
C) Саміт НАТО
D) Другий саміт Африки та Південної Америки
  • 80. Що Муаммар Каддафі заявив проти Швейцарії навесні 2010 року?
A) Військове вторгнення
B) Економічні санкції
C) Джихад
D) Дипломатична ізоляція
  • 81. Який відсоток лівійської нафтової промисловості залишився у власності Національної нафтової корпорації?
A) 60%
B) 70%
C) 90%
D) 80%
  • 82. Яка ставка податку була застосована до всієї нафти, видобутої іноземними компаніями в Лівії?
A) 95%
B) 75%
C) 85%
D) 93%
  • 83. Який сектор майже не зазнав впливу економічних реформ, і де ферми продовжували функціонувати як кооперативи?
A) Сільське господарство
B) Туризм
C) Банківська справа
D) Нафтова промисловість
  • 84. Яку систему правління Муаммар Каддафі пропонував Тунісу під час Арабської весни?
A) Теократія
B) Джамахірія
C) Монархія
D) Демократія
  • 85. Який був рівень безробіття в Лівії до початку громадянської війни?
A) 5 відсотків
B) Приблизно 30 відсотків
C) 10 відсотків
D) 50 відсотків
  • 86. Яке місто перебувало під контролем повстанців на кінець лютого 2011 року?
A) Тріполі
B) Місрата
C) Бенгазі
D) Сірт
  • 87. Яка країна відправила війська для підтримки лівійських дисидентів, незважаючи на встановлену заборону на польоти?
A) Катар
B) Йорданія
C) Саудівська Аравія
D) Єгипет
  • 88. В якій країні Муаммар Каддафі спочатку планував отримати притулок?
A) Чад
B) Сирія
C) Єгипет
D) Буркіна-Фасо
  • 89. Яким було ім'я телеканалу, через який Муаммар Каддафі транслював свої повідомлення?
A) Arrai TV
B) Libya Al-Ahrar TV
C) Al Jazeera
D) Al-Hadath
  • 90. Хто оголосив про утворення Республіки Феццан у місті Себха?
A) Абдельхакім Бельхадж
B) Махмуд Джібіль
C) Генерал Масуд Абдель Хафіз
D) Мустафа Абдель Джаліль
  • 91. Якою була передбачувана ціль "самогубної місії" Муаммара Каддафі?
A) Триполі
B) Сірт
C) Себха
D) Долина Джарреф
  • 92. Скільки транспортних засобів було знищено під час атаки НАТО на конвой Муаммара Каддафі?
A) 5
B) 30
C) 20
D) Принаймні 14
  • 93. Де переховувалися Каддафі та його найближче оточення після того, як втекли на будівельний майданчик?
A) Під завалами
B) Усередині каналізаційних труб
C) У бункері
D) У розташованій неподалік печері
  • 94. Хто загинув разом з Каддафі під час авіаудару НАТО?
A) Мутасим
B) Абдулла Сенусі
C) Алі Канна
D) Джабр
  • 95. Як довго тіла Муаммара Каддафі та інших людей були публічно виставлені в Місраті?
A) Чотири дні
B) Десять днів
C) Сім днів
D) Один день
  • 96. Коли NTC оголосила про те, що Муаммар Каддафі був похований?
A) 25 жовтня
B) 28 жовтня
C) 20 жовтня
D) 24 жовтня
  • 97. Хто вважався героєм для Ґадафі та чий вплив був відчутний на його ранньому ідеологічному розвитку?
A) Йосип Броз Тіто
B) Шарль де Ґолль
C) Сунь Ятсен
D) Насер
  • 98. Які політичні групи Муаммар Каддафі підтримував на міжнародному рівні?
A) Прозахідні капіталістичні групи.
B) Ті, які називали себе «антиімперіалістами».
C) Марксистсько-ленінські фракції.
D) Європейські монархії.
  • 99. Куди Муаммар Каддафі переїхав після приходу до влади?
A) Заміський маєток.
B) Розкішна вілла в Тріполі.
C) База «Баб аль-Азізія».
D) Квартира в центрі Тріполі.
  • 100. Хто була першою дружиною Муаммара Каддафі?
A) Фатіха аль-Нурі
B) Хана Каддафі
C) Мілад Каддафі
D) Сафія Фаркаш
Створено з That Quiz — де створення тестів та їх використання є доступними для математики та інших предметних областей.