|
A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. ratio Choose the BEST answer. 3 to 7 unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. ratio Choose the BEST answer. $5 per person unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio $25 per hour unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. ratio Choose the BEST answer. seventeen to ten unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. ratio Choose the BEST answer. $3.19 per gallon of gas unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio 18 : 5 unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio 3 2 unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio 2 doughnuts 1 dollar unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio 60 miles 1 hour unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio 5 to 15 unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio They ran 5 miles per day. unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio 12 2 unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio 120 to 300 unit rate A ratio is a comparison of two numbers. A Unit rate is a rate in which the denominator is 1. Choose the BEST answer. ratio 25 miles per hour. unit rate $70 on 5 gallons $15 per gallon $14 per gallon $0.07 per gallon $350 per gallon Ruby traveled 180 miles in 3 hours 540 MPH 60 MPH 65 MPH 0.17 MPH Kalea ran 200 yards in 5 minutes 45 yds/min 0.025 yds/min 40 yds/min 1,000 yds/min Ms. Schukei traveled 330 miles in 6 hours 1,980 MPH 55 MPH 50 MPH 0.018 MPH Nola ran 96 meters in 8 seconds 896 m/s 104 m/s 12 m/s 10 m/s Braylon earned $120 for 5 days of work $24 per day $34 per day $20 per day $22 per day
A) 20 miles per gallon B) 19.6 gallons per mile C) 19.6 miles per gallon D) 18.1 miles per gallon 4.2 feet per minute 4 fee per minute 4.3 feet per minute 5 fee per minute The turtle moved 17 feet in 4 minutes Stella paid $19.49 for 6 pounds of candy $3.75 per pound $2.50 per pound $4.49 per pound $3.25 per pound
A) 9.5 seconds per inch B) 9.5 inches per second C) 13.6 inches per second D) 8.5 inches per second BJ paid $58 for 5 concert tickets $11.60 per ticket $15.00 per ticket $15.50 per ticket $12.00 per ticket The Greenwood company hired 176 new employees in 22 years 16 new employees per year 16 years per new employee 8 new employees per year 8 years per new employee Alex read 55 pages in 25 minutes 3 pages per minute 2.2 pages per minute 2.2 minutes per page 3 minutes per page Declan traveled 565 miles in 12 hours 47.1 hours per mile 47 miles per hour 50.1 miles per hour 47.1 miles per hour
A) 16 words per minute B) 40 words per minute C) 150 words per minute D) 36 words per minute |